Home NVA Zuid-Holland Word vrijwilliger

Word vrijwilliger

NVA Zuid-Holland zoekt nieuwe vrijwilligers

De Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) is dé vereniging die zich inzet voor de belangen van mensen met autisme en hun naasten – in alle levensfasen en op alle levensterreinen. De NVA geeft mensen met autisme en hun naasten een stem en zorgt dat zij gehoord worden. De NVA is dé organisatie in Nederland die vanuit het perspectief van mensen met autisme en hun naasten bouwt aan een autismevriendelijke maatschappij; een maatschappij waarin mensen met autisme optimaal geïntegreerd, geaccepteerd en zelfredzaam zijn.

De NVA houdt zich bezig met belangenbehartiging, betrouwbare informatievoorziening en lotgenotencontact in de buurt. De NVA zorgt voor begrip en herkenning. De NVA wil dat mensen met autisme en hun naasten zichzelf kunnen zijn en optimaal tot hun recht kunnen komen.

Kom jij ons team versterken?

Wij zijn op dit moment op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor onze openstaande vacatures! Als vrijwilliger bij de NVA Zuid-Holland ben je lid van de vereniging. Ben je nog geen lid? Dan vragen we je na een proefperiode van 3 maanden om lid te worden. Dit is belangrijk in verband met de verzekering, toegang tot trainingen en om deel uit te maken van onze gemeenschap, waarbij je onze missie en visie ondersteunt.

Heb je interesse om vrijwilliger te worden en je in te zetten voor mensen met autisme? Bekijk hieronder de vacatures of neem contact met ons op via: vrijwilligerswerk.nva.ZH@autisme.nl.

 

  • Word jij onze gespreksleider voor een nieuwe gespreksgroep in Delft?Vanwege de grote vraag naar contact met deelgenoten willen we graag een tweede gespreksgroep in Delft gaan opstarten. Een gespreksgroep is een plek waar volwassenen met autisme elke maand bij elkaar komen. Ze delen ervaringen, luisteren naar elkaar, herkennen zichzelf in de verhalen van de ander — en vinden in die herkenning rust, verbinding en soms ook opluchting.Lees meer

    Om de continuïteit van de groep te waarborgen en de gesprekken samen te kunnen dragen, zijn we op zoek naar twee gespreksleiders.

    We zoeken die mensen die het mooi vinden om deze groep te ondersteunen in een begeleidende rol. Iemand die graag meedenkt, aanvoelt wat er nodig is, en oog heeft voor wie even stil is of wat langer de tijd nodig heeft. Je hoeft geen expert in autisme te zijn — ervaring in je werk, als naaste, of misschien wel uit je eigen leven is meer dan voldoende.

    Je hoeft het ook niet alleen te doen. Je gaat samen werken met een andere gespreksleider en je kunt rekenen op begeleiding en ondersteuning vanuit de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA). Vanuit de vereniging krijg je de kans om trainingen te volgen, je eigen kennis te verdiepen en in contact te komen met andere vrijwilligers die zich op vergelijkbare manieren inzetten. Daarnaast krijg je uiteraard een reiskostenvergoeding en word je onderdeel van een betrokken netwerk van ruim 400 vrijwilligers.

    Wat we vragen is een open houding, geduld, en vooral het vermogen om te luisteren zonder oordeel. Je hoeft geen kant-en-klare oplossingen te bieden — juist het samen zoeken, samen stilstaan, en elkaar ruimte geven is wat deze rol zo waardevol maakt.

    De groep komt één keer per maand bij elkaar. De precieze dag en locatie zal nog bepaald worden. En we vragen of je lid bent, of lid wilt worden, van de NVA.

    Ben jij op een punt in je leven waarop je zegt: Ik wil iets betekenen, met de ervaring en rust die ik nu heb. Dan nodigen we je van harte uit om contact met ons op te nemen.

    Stuur een korte motivatie naar Astrid Palthe via astrid.palthe@autisme.nl, o.v.v. vacature Delft en we nemen graag de tijd voor een gesprek.

    Samen zorgen we ervoor dat deze groep een plek blijft waar verhalen gehoord worden, waar herkenning mag landen, en waar iedereen zichzelf mag zijn.

  • Ervaringsdeskundige voor het NVA Inloopspreekuur in GorinchemBen jij een ervaringsdeskundige op het gebied van autisme? Wil jij anderen helpen door jouw kennis en ervaring te delen? Dan zijn wij op zoek naar jou! Lees meer

    Wat houdt de functie in?

    De Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) gaat volgend jaar een inloopspreekuur organiseren in Gorinchem. Tijdens dit laagdrempelige spreekuur staan ervaringsdeskundigen klaar om bezoekers te ondersteunen door vragen te beantwoorden, advies te geven of gewoon een luisterend oor te bieden. Het inloopspreekuur is er voor iedereen die vragen heeft over autisme: mensen met autisme zelf, hun naasten of professionals.

    Wat ga je doen?

    • Bezoekers ontvangen.
    • Luisteren naar de verhalen, zorgen en vragen van bezoekers.
    • Advies geven op basis van jouw eigen ervaring met autisme (bij jezelf of een naaste).
    • Bezoekers informeren over de activiteiten en ondersteuning van de NVA.
    • Waar nodig doorverwijzen naar relevante instanties of hulpmiddelen.

    Wie zoeken wij?

    • Zelf ervaring heeft met autisme (bij zichzelf of een naaste) en bereid is deze ervaring in te zetten om anderen te helpen.
    • Goed kan luisteren en een empathische houding heeft.
    • Lid is van de NVA (of bereid is dit te worden).
    • Discreet omgaat met vertrouwelijke informatie.
    • Openstaat voor een diversiteit aan vragen en situaties.
    • Een teamspeler is met goede samenwerkingsvaardigheden.
    • Bereid is om maandelijks op een nader te bepalen moment beschikbaar te zijn.

    Wat bieden wij?

    • Werken in een enthousiast team.
    • Een kans om jouw netwerk uit te breiden en jezelf verder te ontwikkelen.
    • Deskundigheidsbevordering.
    • Waardering en dankbaarheid van de deelnemers en de NVA.
    • Samenhorigheid binnen een vereniging met meer dan 400 vrijwilligers.
    • Reiskostenvergoeding.

    Interesse?

    Wil jij onderdeel zijn van dit waardevolle initiatief en jouw ervaring inzetten om anderen te ondersteunen? Stuur een korte motivatie naar vrijwilligerswerk.nva.ZH@autisme.nl.

    Samen maken we het verschil!

     

  • Coördinator Gespreksgroepen - Nederlandse Vereniging voor Autisme, Regio Zuid-HollandWil jij een betekenisvolle bijdrage leveren aan het leven van mensen met autisme? Heb je affiniteit met gespreksgroepen en vrijwilligerswerk? Dan is de rol van Coördinator Gespreksgroepen bij de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) Regio Zuid-Holland iets voor jou!Lees meer

    Wat ga je doen?

    Als coördinator gespreksgroepen ben je een essentieel onderdeel van de bestuurscommissie en werk je nauw samen met andere coördinatoren en het regiobestuur. Je zorgt ervoor dat de gespreksgroepen soepel verlopen en ondersteunt de gespreksleiders in hun waardevolle rol.

    Jouw taken omvatten:

    • Het coördineren en beheren van gespreksgroepen binnen de regio.
    • Ondersteuning bieden aan gespreksleiders en fungeren als eerste aanspreekpunt.
    • Voeren van kennismakingsgesprekken met nieuwe vrijwilligers.
    • Overleg met de Regio Coördinator Lotgenotencontact.
    • Deelnemen aan de bestuurscommissie van NVA Zuid-Holland.
    • Ondersteunen van het regiobestuur bij diverse activiteiten, indien gewenst.

    Wie zoeken wij?

    Wij zoeken een betrokken en enthousiaste vrijwilliger die zich wil inzetten voor een autismevriendelijke samenleving. Je hebt affiniteit met autisme, bijvoorbeeld door eigen ervaring, binnen je gezin, of door je werk.

    Verder herken je jezelf in de volgende eigenschappen:

    • Je hebt een positieve en proactieve instelling.
    • Je bent integer, betrouwbaar en communicatief sterk.
    • Je kunt zowel zelfstandig als in teamverband werken.
    • Je werkt gestructureerd en accuraat.
    • Je bent woonachtig in de regio Zuid-Holland.
    • Je bent (of wordt) lid van de NVA.
    • Je beschikbaarheid in uren is bespreekbaar.

    Wat bieden wij?

    • Een betekenisvolle en uitdagende vrijwilligersfunctie.
    • De kans om direct bij te dragen aan het welzijn van mensen met autisme.
    • Mogelijkheden voor persoonlijke ontwikkeling en nieuwe ervaringen.
    • Trainingen en begeleiding om je optimaal te ondersteunen in je rol.
    • Onderdeel worden van een hechte en betrokken vrijwilligersgemeenschap.
    • Onkosten- en reiskostenvergoeding.

    Enthousiast?

    Wil je deel uitmaken van ons team of wil je eerst meer informatie? Stuur dan je CV en motivatie naar vrijwilligerswerk.nva.zh@autisme.nl, onder vermelding van Coördinator Gespreksgroepen.

    We kijken uit naar je reactie en hopen je snel te verwelkomen binnen ons team!

     

  • Ervaringsdeskundige voor het NVA Inloopspreekuur in NVA VlaardingenBen jij een ervaringsdeskundige op het gebied van autisme? Wil jij anderen helpen door jouw kennis en ervaring te delen? Dan zijn wij op zoek naar jou! Lees meer

    Wat houdt de functie in?

    De Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) organiseert maandelijks een inloopspreekuur in bibliotheek de Plantaan, iedere tweede donderdag van de maand van 10.30 uur tot 12.00 uur. Tijdens dit laagdrempelige spreekuur staan ervaringsdeskundigen klaar om bezoekers te ondersteunen door vragen te beantwoorden, advies te geven of gewoon een luisterend oor te bieden. Het inloopspreekuur is er voor iedereen die vragen heeft over autisme: mensen met autisme zelf, hun naasten of professionals.

    Wat ga je doen?

    • Bezoekers ontvangen.
    • Luisteren naar de verhalen, zorgen en vragen van bezoekers.
    • Advies geven op basis van jouw eigen ervaring met autisme (bij jezelf of een naaste).
    • Bezoekers informeren over de activiteiten en ondersteuning van de NVA.
    • Waar nodig doorverwijzen naar relevante instanties of hulpmiddelen.

    Wie zoeken wij?

    • Zelf ervaring heeft met autisme (bij zichzelf of een naaste) en bereid is deze ervaring in te zetten om anderen te helpen.
    • Goed kan luisteren en een empathische houding heeft.
    • Lid is van de NVA (of bereid is dit te worden).
    • Discreet omgaat met vertrouwelijke informatie.
    • Openstaat voor een diversiteit aan vragen en situaties.
    • Een teamspeler is met goede samenwerkingsvaardigheden.
    • Bereid is om maandelijks op een nader te bepalen moment beschikbaar te zijn.

    Wat bieden wij?

    • Werken in een enthousiast team.
    • Een kans om jouw netwerk uit te breiden en jezelf verder te ontwikkelen.
    • Deskundigheidsbevordering.
    • Waardering en dankbaarheid van de deelnemers en de NVA.
    • Samenhorigheid binnen een vereniging met meer dan 550 vrijwilligers.
    • Reiskostenvergoeding.

    Interesse?

    Wil jij onderdeel zijn van dit waardevolle initiatief en jouw ervaring inzetten om anderen te ondersteunen? Stuur een korte motivatie naar vrijwilligerswerk.nva.ZH@autisme.nl.

    Samen maken we het verschil!

     

  • Enthousiaste Gespreksleiders voor nieuwe Partnergespreksgroepen in Zuid-HollandBen jij een betrokken en empathische persoon met een hart voor anderen? Wil je een waardevolle bijdrage leveren aan het leven van partners van mensen met autisme? Dan is deze vacature iets voor jou!Lees meer

    NVA Zuid-Holland zoekt gedreven gespreksleiders voor onze nieuw op te zetten gespreksgroepen in Zuid-Holland. Deze groepen bieden een veilige en ondersteunende omgeving voor partners van mensen met autisme (of een vermoeden hiervan), waar zij ervaringen kunnen delen, elkaar kunnen helpen met praktische handvatten, en nieuwe sociale contacten kunnen opdoen. De focus ligt op herkenning, erkenning en informatie-uitwisseling, zonder specifieke hulpvraag of behandeling.

    Wat zijn je taken en verantwoordelijkheden in samenwerking met je nieuwe collega?

    • Organiseren van bijeenkomsten: Je zorgt voor de randvoorwaarden en praktische organisatie van de bijeenkomsten.
    • Begeleiden van gesprekken: Je faciliteert de inhoudelijke gesprekken, waarbij je een dienende rol aanneemt en deelnemers stimuleert zelf het gesprek te voeren.
    • Bevorderen van communicatie: Je zorgt voor een goede onderlinge communicatie tussen de deelnemers.
    • Structuur bewaken: Je bewaakt de gespreksstructuur en zorgt dat de deelnemers weten wat ze kunnen verwachten.

     Wat vragen wij?

    • Ervaring met autisme: Je hebt persoonlijke ervaring met autisme en begrijpt de uitdagingen en emoties die hierbij komen kijken.
    • Respectvol en begripvol: Je respecteert dat elke persoon en situatie uniek is en benadert mensen op een gelijkwaardige en respectvolle manier.
    • Mogelijk al ervaring in het begeleiden van groepen of gesprekken: Ervaring is en pre, maar wij werken je ook graag in.
    • Discretie: Vertrouwen is de basis van ons werk, daarom vragen we je zorgvuldig om te gaan met vertrouwelijke gegevens.
    • Je bent (of wordt) lid van de NVA: Lidmaatschap van de NVA versterkt onze verbondenheid en betrokkenheid bij de autismegemeenschap, waardoor we samen effectiever kunnen bijdragen aan onze missie.

     Wat bieden wij?

    • Werken met een enthousiast team: Je wordt onderdeel van een team van gepassioneerde individuen die streven naar positieve verandering en ondersteuning.
    • Deskundigheidsbevordering: Trainingen en begeleiding om je te helpen bij je rol als gespreksleider
    • Ondersteuning vanuit het regionaal bestuur: We staan altijd klaar om je te ondersteunen en te begeleiden in je vrijwilligerswerk.
    • Reiskostenvergoeding: Je inzet wordt gewaardeerd, en we vergoeden je reiskosten.

     Interesse?

    Ben jij de enthousiaste vrijwilliger die wij zoeken? Of heb je nog vagen? Neem dan contact via vrijwilligerswerk.nva.zh@autisme.nl o.v.v. Gespreksleider Partners van

    Samen kunnen we het verschil maken!

     

  • Enthousiaste Gespreksleiders voor een gespreksgroep voor vrouwen met autisme Alphen a/d RijnBen jij een betrokken en empathische persoon met een hart voor anderen? Wil je een waardevolle bijdrage leveren aan het leven van vrouwen met autisme? Dan is deze vacature iets voor jou! Lees meer

    NVA Alphen a/d Rijn zoekt gedreven Gespreksleiders een gespreksgroep voor vrouwen met autisme. Deze groep bied een veilige en ondersteunende omgeving voor vrouwen met autisme (of een vermoeden hiervan), waar zij ervaringen kunnen delen, elkaar kunnen helpen met praktische handvatten, en nieuwe sociale contacten kunnen opdoen. De focus ligt op herkenning, erkenning en informatie-uitwisseling, zonder specifieke hulpvraag of behandeling.

    Wat zijn je taken en verantwoordelijkheden in samenwerking met je nieuwe collega?

    • Organiseren van bijeenkomsten: Je zorgt voor de randvoorwaarden en praktische organisatie van de bijeenkomsten.
    • Begeleiden van gesprekken: Je faciliteert de inhoudelijke gesprekken, waarbij je een dienende rol aanneemt en deelnemers stimuleert zelf het gesprek te voeren.
    • Bevorderen van communicatie: Je zorgt voor een goede onderlinge communicatie tussen de deelnemers.
    • Structuur bewaken: Je bewaakt de gespreksstructuur en zorgt dat de deelnemers weten wat ze kunnen verwachten.

     Wat vragen wij?

    • Ervaring met autisme: Je hebt persoonlijke ervaring met autisme en begrijpt de uitdagingen en emoties die hierbij komen kijken.
    • Respectvol en begripvol: Je respecteert dat elke persoon en situatie uniek is en benadert mensen op een gelijkwaardige en respectvolle manier.
    • Mogelijk al ervaring in het begeleiden van groepen of gesprekken: Ervaring is en pre, maar wij werken je ook graag in.
    • Discretie: Vertrouwen is de basis van ons werk, daarom vragen we je zorgvuldig om te gaan met vertrouwelijke gegevens.
    • Je bent (of wordt) lid van de NVA: Lidmaatschap van de NVA versterkt onze verbondenheid en betrokkenheid bij de autismegemeenschap, waardoor we samen effectiever kunnen bijdragen aan onze missie.

    Wat bieden wij?

    • Werken met een enthousiast team: Je wordt onderdeel van een team van gepassioneerde individuen die streven naar positieve verandering en ondersteuning.
    • Deskundigheidsbevordering: Trainingen en begeleiding om je te helpen bij je rol als gespreksleider
    • Ondersteuning vanuit het regionaal bestuur: We staan altijd klaar om je te ondersteunen en te begeleiden in je vrijwilligerswerk.
    • Reiskostenvergoeding: Je inzet wordt gewaardeerd, en we vergoeden je reiskosten.

     Interesse?

    Ben jij de enthousiaste vrijwilliger die wij zoeken? Of heb je nog vagen? Neem dan contact op via vrijwilligerswerk.nva.zh@autisme.nl o.v.v. Gespreksleider Vrouwen Alphen a/d Rijn

    Samen kunnen we het verschil maken!

     

  • Vrijwilliger PR & Communicatie NVA regio Zuid-HollandBen jij een enthousiaste communicatie-expert in de dop of heb je al ervaring in PR en communicatie? Lijkt het jou leuk om jouw talenten in te zetten om een verschil te maken voor de Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) regio Zuid-Holland? Dan zijn wij op zoek naar jou!Lees meer

    Wat ga je doen?

    Als vrijwilliger PR & Communicatie ben jij een onmisbare schakel in onze regio. Je hebt een veelzijdige en creatieve rol waarin je:

    • Sociale media beheert en onderhoudt: je houdt onze volgers op de hoogte van activiteiten en nieuws in de regio.
    • Vrijwilligers ondersteunt met PR en communicatie rondom hun activiteiten.
    • Activiteiten invoert en promoot binnen de regio.
    • Persberichten opstelt en vrijwilligers ondersteunt bij de PR voor hun lokale evenementen.
    • Content aanlevert voor de regionale nieuwsbrief.
    • Zorgdraagt voor de algemene communicatie volgens de richtlijnen en huisstijl van de NVA en helpt deze te waarborgen.

    Wat bieden wij?

    • Een nieuwe en flexibele functie waarin je jouw eigen creatieve invulling kunt geven, in overleg met het regiobestuur.
    • Samenwerking met een enthousiast team van vrijwilligers.
    • De kans om bij te dragen aan de zichtbaarheid en impact van de NVA regio Zuid-Holland.

    Wie zoeken wij?

    Jij bent:

    • Communicatief sterk en creatief.
    • Handig met sociale media
    • Iemand die initiatief neemt en zelfstandig kan werken.
    • Affiniteit met de doelstellingen van de NVA.

    Tijdsinvestering

    De tijdsbesteding is flexibel en in overleg. Omdat het om een nieuwe functie gaat, is er veel ruimte om samen met het regiobestuur de invulling te bepalen.

    Over de NVA

    De Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) zet zich in voor de belangen van mensen met autisme en hun naasten. In regio Zuid-Holland organiseren wij diverse activiteiten, ondersteunen wij vrijwilligers en informeren wij de samenleving over autisme.

    Interesse?

    Ben jij enthousiast geworden en zie je jezelf deze rol vervullen? Stuur dan een e-mail met jouw motivatie en eventuele ervaring naar vrijwilligerswerk.nva.zh@autisme.nl.

    We kijken ernaar uit om samen met jou te bouwen aan een sterkere zichtbaarheid van de NVA regio Zuid-Holland!

     

  • Ervaringsdeskundige voor het NVA Inloopspreekuur in Alphen aan den RijnBen jij een ervaringsdeskundige op het gebied van autisme? Wil jij anderen helpen door jouw kennis en ervaring te delen? Dan zijn wij op zoek naar jou! Lees meer

    Wat houdt de functie in?

    De Nederlandse Vereniging voor Autisme (NVA) organiseert maandelijks een inloopspreekuur in bibliotheek Rijn en Venen – Alphen-Centrum, iedere eerste dinsdag van de maand van 10.00 uur tot 11.30 uur. Tijdens dit laagdrempelige spreekuur staan ervaringsdeskundigen klaar om bezoekers te ondersteunen door vragen te beantwoorden, advies te geven of gewoon een luisterend oor te bieden. Het inloopspreekuur is er voor iedereen die vragen heeft over autisme: mensen met autisme zelf, hun naasten of professionals.

    Wat ga je doen?

    • Bezoekers ontvangen.
    • Luisteren naar de verhalen, zorgen en vragen van bezoekers.
    • Advies geven op basis van jouw eigen ervaring met autisme (bij jezelf of een naaste).
    • Bezoekers informeren over de activiteiten en ondersteuning van de NVA.
    • Waar nodig doorverwijzen naar relevante instanties of hulpmiddelen.

    Wie zoeken wij?

    • Zelf ervaring heeft met autisme (bij zichzelf of een naaste) en bereid is deze ervaring in te zetten om anderen te helpen.
    • Goed kan luisteren en een empathische houding heeft.
    • Lid is van de NVA (of bereid is dit te worden).
    • Discreet omgaat met vertrouwelijke informatie.
    • Openstaat voor een diversiteit aan vragen en situaties.
    • Een teamspeler is met goede samenwerkingsvaardigheden.
    • Bereid is om maandelijks op een nader te bepalen moment beschikbaar te zijn.

    Wat bieden wij?

    • Werken in een enthousiast team.
    • Een kans om jouw netwerk uit te breiden en jezelf verder te ontwikkelen.
    • Deskundigheidsbevordering.
    • Waardering en dankbaarheid van de deelnemers en de NVA.
    • Samenhorigheid binnen een vereniging met meer dan 550 vrijwilligers.
    • Reiskostenvergoeding.

    Interesse?

    Wil jij onderdeel zijn van dit waardevolle initiatief en jouw ervaring inzetten om anderen te ondersteunen? Stuur een korte motivatie naar nva.alphenaandenrijn@autisme.nl

    Samen maken we het verschil!

     

Sluiten
Word nu lid!