Home Agenda Leven naast autisme. Bijrijders – NVA Oldenzaal
Leven naast autisme. Bijrijders – NVA Oldenzaal
13 juni 202610:30 - 12:00
OverijsselBibliotheek Oldenzaal, In den Vijfhoek 75, 7571 DV Oldenzaal

In deze lezing neemt Henrike van Engelenburg u mee in de wereld van leven naast autisme, niet als probleemverhaal, maar als dynamiek. Wat gebeurt er in relaties als één van de betrokkenen anders waarneemt, anders verwerkt of anders reageert? Hoe ontstaat een patroon waarin de één steeds meer gaat dragen, regelen of compenseren? Wanneer wordt betrokkenheid overbezorgdheid? En wat doet dat met autonomie, gelijkwaardigheid en regie?

Henrike staat stil bij dit fenomeen vanuit haar ervaring als ervaringsdeskundige en schrijver. Aan de hand van herkenbare situaties, psychologische inzichten en communicatieve handvatten maakt zij zichtbaar hoe terugkerend “gedoe” ontstaat, én hoe het kan kantelen. Niet door minder betrokken te zijn, maar door anders betrokken te zijn. Leven naast autisme is daarmee ook een verhaal over familiesystemen, grenzen, verantwoordelijkheid, liefde en volwassen wederkerigheid. Over de kunst van nabij zijn zonder over te nemen.

Henrike van Engelenburg is integratief coach, schrijver en spreker met een ervaringsdeskundige focus op naasten van mensen met autisme, de zogeheten ‘Bijrijders’. Ze begeleidt volwassenen die terugkerend ‘gedoe’ ervaren in familie of op het werk, en ondersteunt organisaties bij het zichtbaar maken van knelpunten in processen en interacties. Als spreker belicht zij thema’s als verandering, taal, ondernemen en leven naast autisme. Daarnaast is zij zandtekenaar en regisseur, en combineert zij haar 23 jaar ervaring als zelfstandig theaterproducent met een creatieve, verbindende en ondernemende aanpak.

Entreeprijs:
NVA leden €3, gasten €5.

Aanmelden via:
nva.oldenzaal@autisme.nl

Meer info:
Fb: NVA Twente

Sluiten
Word nu lid!